Úvod

INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY!

Žížaly je možno objednat telefonicky, e-mailem, objednávkou přímo na stránkách, ale také třeba na facebooku

Vyzvednout zboží mimo prodejní dobu je možné pouze po telefonické dohodě.


  1. Pro výrobu „Vermikompostu z Archlebova“ používáme výhradně dešťovou vodu. Myslíme si, že normální je neplýtvat pitnou vodou, což ocení nejenom příroda, ale také tím snižujeme náklady na výrobu.
    • za rok 2020 jsme spotřebovali cca 4000 litrů „dešťovky“
  2. Vermikompost aplikovaný v půdě zadržuje velké množství vody, proto s každou dodávkou vermikompostu aktivně přispíváme k zadržování vody v Moravské, ale i České krajině! (Zejména v oblasti Moravského Slovácka a také dnes velmi oblíbené oblasti Moravského Toskánska)
  3. Optimalizujeme neustále náš chov žížal  Dendrobena veneta pro rybáře. Dodáváme tak rybářům žížaly přímo z chovu bez zbytečného skladování v malých krabičkách. Pobyt v krabičkách žížaly stresuje, proto se snažíme dlohodobému skladování vyhýbat.
  4. Žížaly zasílané v našich krabičkách mají čerstvý substrát a dostatek přirozené potravy. Vydrží tak od prodeje 2-3 týdny při teplotě okolo 15ºC.

Historie:

V roce 2010 jsme začali jako chovatelé kalifornských žížal (Eisenia andrei), které jsou vhodné pro kompostování biologického odpadu. Byl to počáteční impuls, který změnil naše myšlení a chování, ve vztahu k biologicky rozložitelnému odpadu a jeho zpracování v domácích podmínkách.

V roce 2018 jsme začali s intenzivním chovem žížal pro rybáře(Dendrobena veneta)

V roce 2020 jsme úspěšně zaregistrovali náš Vermikompost z Archlebova a začali s jeho prodejem.

V roce 2020 jsme také rozšířili náš chov a začali s úpěšným prodejem žížal a kokonů v České republice i na Slovensku.